1398/07/03
چگونگی نگهداری از چرخ خیاطی

من در مورد نحوه مراقبت چرخ خیاطی خود تحقیقاتی انجام داده ام. برخی کارها باید هر روز انجام شود ، برخی براساس هر پروژه و برخی سالیانه.

 

 

آیا شما به نگهداری از چرخ خیاطی خود بی توجه هستید؟

من که هستم.  بنابراین من در مورد نحوه مراقبت صحیح از چرخ خیاطی خود مطالعاتی انجام دهم. برخی کارها باید هر روز انجام شود ، برخی براساس هر پروژه و برخی سالیانه.  تمام آنها مهم هستند و آنها را به خاطر داشته باشید ، زیرا عادات خوب باعث ایجاد خیاطی لذت بخش می شود!

کارهای روزانه برای نگهداری از چرخ خیاطی:

 

 

- از کاور چرخ استفاده کنید

با پوشاندن چرخ خیاطی هنگامی که از آن استفاده نمی کنید، مانع از نفوذ گرد و غبار ، لعاب ، خاک و خز حیوان خانگی خود در چرخ خیاطی شوید.  اکثر چرخ خیاطی ها دارای یک پوشش هستند. اگر کاور چرخ خیاطی ندارید ، می توانید یک کاور زیبا از پارچه تهیه کنید.

 

برنامه نگهداری مناسب از چرخ خیاطی در هر پروژه

- سوزن را عوض کنید!

مهم است که به یاد داشته باشید سوزن شما چقدر کار کرده است.
یک سوزن خم یا کند شده می تواند منجر به عدم بخیه ، نخ های پاره یا حلقه شده شود ، پارچه شما را پاره کند یا بکشد یا از همه بدتر به چرخ خیاطی شما آسیب وارد کند.
زمان تعویض سوزن از هر 8 ساعت تا هر زمان که یک پروژه را تمام کردید ، متغیر است. همچنین سوزن خود را به تناسب تغییر دهید تا با بافت و وزن پارچه تان مطابقت داشته باشد.

- شما باید چرخ خیاطی خود را بعد از هر پروژه خیاطی گسترده تمیز کنید ، هنگامی که قسمت هایی از نخ و پارچه در اطراف صفحه دوخت و کارپیش بر و ماکو کمپلتی جمع شده است .

لوازم مورد نیاز شما برای تمیز کردن چرخ خیاطی اینهاست:
• تکه ای پارچه تمیز
• پیچ گوشتی
• برس کوچک باریک
• هوای فشرده
• روغن مخصوص چرخ خیاطی

 

 

 

مرحله 1: اهرم فشارنده میل پایه را بلند کنید تا فنرهای کشش نخ شل شوند ، سپس قطعه پارچه را بین دیسک های کشش نخ کشیده تا تکه نخ ها و پرز ها را جدا کنید.

 مرحله 2: صفحه دوخت ، ماسوره و ماکو را بردارید.

مرحله 3: از قلم موی کوچک برای غبار روبی فضای دور ماکو و زیر کارپیش بر استفاده کنید.

مرحله 4: فضای کشش نخ ،زیر کارپیش بر پایین و اطراف ماکو را با هوای فشرده اسپری کنید تا هرگونه تکه نخ پرز از آن جدا شود

 

. برای جلوگیری از وارد شدن هرگونه رطوبت به چرخ خیاطی خود ، قوطی هوای فشرده را طوری نگه دارید تا نازل حداقل 10 سانتیمتر از قطعات داخلی چرخ خیاطی فاصله داشته باشد.

 

• چرا به راحتی با نفس خود به قطعات ندمیدم؟  تنفس حاوی رطوبت است و در نهایت ممکن است باعث آسیب و فرسایش دستگاه شما شود.

• یک نکته در مورد قوطی های هوای فشرده شده: "هوای فشرده" یا "کنسرو شده" در واقع گازهای فلوئوروکربن است که به صورت مایع فشرده می شوند. این گازها ازن بی خطر هستند اما بالقوه  گازهای گلخانه ای هستند.

• هنگام استفاده از این محصولات ، ممکن است متوجه شوید که در صورت استفاده وسیع از آن ، کاملاً سرد می شوند. در این مرحله گاز کمتری تولید می شود. قوطی را کنار بگذارید و صبر کنید تا به دمای اتاق برگردد.

• مرحله 5: در نهایت برای روغن کاری چرخ خیاطی خود ، کتابچه راهنمای آن را دنبال کنید.

 

 

برنامه نگهداری از چرخ خیاطی بصورت سالانه

سرویس حرفه ای

یک سرویسکار خوب کشش نخ و زمان بندی دوخت را در حین سرویسهای دوره ای تنظیم میکند. همچنین تمیز کردن مناطقی از چرخ خیاطی که نمی توانید بدون جدا کردن قطعات پیچیده تر به طور کامل آن را انجام دهید ، برای شما انجام میدهد .

 

آیا در مورد عادت های خوب تمیز کردن ماشین نکات دیگری دارید؟ با ما در میان بگذارید.

 

نظرات