1398/07/03
ساخت کش سر در 9 مرحله

اگر به چیزی نیاز دارید تا موهای خود را به عقب ببندید ، در این صورت شانس دارید. ساختن کش موهای پارچه ای مخصوص خود سریع و آسان است!

  1. درست کردن کش سر:

 

اگر به چیزی نیاز دارید تا موهای خود را به عقب ببندید ، در این صورت شانس دارید. ساختن کش موهای پارچه ای مخصوص خود سریع و آسان است!
آنها آنقدر ارزان هستند که می توانید یکی از آنها را با همه لباس ها مطابقت دهید. آنها کادوهای عالی و در عین حال کاربردی مناسب هستند ، و اگر امیدوار هستید کمی به وسایل تمرین معمول خود را اضافه کنید ، می توانید آنها را حین ورزش هم بپوشید.
از آنجا که فقط به دوخت مستقیم نیاز دارند ، کش سر ها میتوانند شروع خوبی برای خیاطی کودکان باشند. پس از شروع کار ، بچه ها می خواهند آنها را برای همه دوستانشان تهیه کنند!

 

  1. ابزار و لوازم برای ساخت کش سر:


پارچه
کش 7 میلیمتری
اتر غلتکی ، صفحه برش و خط کش
سوزن ته گرد
چرخ خیاطی
نخ
سنجاق قفلی بزرگ


توجه: از پارچه ابریشمی و لغزنده خودداری کنید زیرا تمایل به سر خوردن از مو دارد. اگر برای مطابقت با یک لباس باید از این نوع پارچه استفاده کنید ، از نوع دیگری از کلیپس دم اسبی استفاده کنید که زیر آن نصب میشود.

 

  1. تکه ها را ببرید و تا بزنید:

 

یک قطعه کش طولی 20 سانتیمتری برش دهید.
با استفاده از کاتر (یا قیچی پارچه) ، یک نوار پارچه 20 در 7.5 سانتیمتری برش دهید ، سپس آن را در راه طولی تا کنید. از نقطه تا ، به سمت 4 سانتیمتر داخل نقطه تا نخورده در هر طرف برش بزنید،این قطعه یک تکه دلخواه است تا بعدا روی کش سوار شود.
یک نوار7.5 در 50 سانتیمتری از پارچه را برش دهید. در دو انتهای نوار به اندازه 0.5 سانتیمتر به سمت داخل تا کنید و فشار دهید.

 

  1. بدنه اصلی کش سر را بدوزید:

 

دو انتهای نوار را که فشار داده بودید باز کنید و پارچه را در راستای طولی تا کنید. از یک گوشه در راستای طولی شروع به دوخت کنید ، و در گوشه کار ، روی خط تای 0.5 سانتیمتری هم ، طوری که کش مطابق تصویر قرار گرفته باشد دوخت بزنید.
در هنگام دوختن کش سر خود ، دوخت خود را با استفاده از رفت و برگشت ، از جمله روی کش محکم کنید.

 

 

  1. سمت اصلی کش را بیرون بیاورید:

 

 

یک سنجاق قفلی را به انتهای کش وصل کنید. می توانید هنگام پشت و رو کردن پارچه آن را نگه دارید (سنجاق این کار را آسان تر می کند) یا آن را به عنوان یک سطح مطمئن (مانند یک صفحه میز اتو) تکیه دهید.
 

 

  1. دوسر کش را به هم وصل کنید:

 

 

کش را به انتهای بسته کار که قبلا دوخته بودید ، دوخت کنید.
کش را دوباره به زیر قسمت باز کش سر که قبلا تا زده بودید ، تاکنید.

 

 

  1. سرهای باز را ببندید تا کش مخفی شود:

 

 

پارچه را صاف کنید تا مطمئن شوید که دوخت در تمام طول محل دوخت ، درست انجام میشود.
قسمت انتهایی باز کار را بر روی کشی که هنوز مشخص است بکشید و در قسمتهای انتهایی دوخت بزنید.
موضوع در این عکس ها مطابقت ندارد بنابراین می توانید دوخت را بهتر ببینید ، اما باید در طول پروژه از نخ تطبیقی استفاده کنید.

 

  1. تکه گره خورده را بدوزید:

 

 

این قسمت از کش سر اختیاری است ، اما جزئیات جالب را اضافه می کند.
نوار 20 سانتیمتری را روی هم تا کنید. با فاصله 0.5 سانتیمتر از گوشه ها شروع کنید و به سمت مرکز دوخت بزنید ، به شکلی که در مرکز کار یک فاصله 3-5 سانتیمتری برای پشت و رو کردن پارچه باقی بماند.
میتوانید پارچه اطراف دوختها را کوتاه کنید تا حجیم نشوند ، سپس قطعه را پشت و رو کنید و محل دوخت را فشار دهید.
قسمتی که باز مانده است را دوخت کنید. این دوخت درون گره قرار میگیرد بنابر این نیاز نیست خیلی تمیز باشد.

 

 

  1. تکه گره را به کش سر اضافه کنید:

 

 

قطعه اضافی را دور کش سر بر روی درزی که در آن  دو سر کش وجود دارد ، گره بزنید.  یک گره محکم به اندازه کافی این تکه را خوب نگه می دارد. این قطعه به عنوان دکوراسیون برای کش سر استفاده میشود،اما،برای پوشاندن  درز کار هم خوب عمل میکند عمل می کند.

نظرات