1398/07/14
14 نکته مهم که از دوزندگان صنعتی می آموزیم

در این مطلب قصد داریم نکاتی را به شما معرفی کنیم که دوزندگان صنعتی در هنگام کار ، آنها را رعایت میکنند تا در هنگام دوخت در منزل و کار با چرخ خیاطی حرفه ای تر بدوزیم.

1-درز دوخت را به 0.6 سانتیمتر کاهش دهید. درزهای 1.5 سانتیمتری در مدل های خیاطی خانگی برای یقه ها ، سر آستینها و کمر بسیار حجیم است .

2- تمیز برش بدهید. بزرگترین میز خانه خود را پیدا کنید و آن را برای برش خود آماده کنید. برای برشها یک کاتر غلتکی و یک صفحه برش تهیه کنید.

 

 

3- برشهایتان را درست مطابق و بر روی خط برش الگو دهید. الگو را روی کارتان کاملا پهن و صاف کنید.

4- لازم نیست الگو را روی پارچه متصل کنید. درعوض ، الگو را با چیزی سنگین روی پارچه نگه دارید.

 

 

5- فضای کار خود را مشخص کنید. الگوهای خود را منظم کنید. همه چیز لازم برای دوختن پوشاک را جمع کنید: زیپ ، نخ ، دکمه و ...  این ایده ها را در یک جای مخصوص قرار دهید.

6- همه قطعات را یکجا  علامت گذاری کنید و برش بزنید. یک تکه پارچه را به اندازه کافی بزرگ در نظر بگیرید که همه قطعات مشابه روی آن مشخص شوند و سپس آن ها را برش دهید.

 

 

7- دوخت را مداوم انجام دهید. قطعات را کنار هم بچینید  و از یکی به دیگری بدوزید. هنگام رسیدن به قسمت اتوکاری ، میتوانید آنها را از هم جدا کنید.

8- قبل از اتو کردن تا جایی که میتوانید دوختها را انجام دهید. خیاطی را تنها زمانی متوقف کنید که مجبور شوید از یک درز دیگر عبور کنید که ابتدا باید از هم باز شود.

 

 

9- عملیات مشابه را همزمان انجام دهید و دوخت را تا جای ممکن تخت انجام دهید. ابتدا جزئیات را خیاطی کنید. آنها را کنار بگذارید. سپس شروع به مونتاژ لباس کنید. قبل از رسیدن به درزهای جانبی ، تا حد امکان کار خود را کامل کنید. خیاطی یک سطح تخت آسانتر از دوخت داخل یک لوله یا نوار یا کنج است.

10- ابتدا جادکمه ها را بدوزید و از آنها برای علامت گذاری مکان دکمه ها استفاده کنید. جا دکمه ها را به جای قیچی ، با سنبه باز کنید.

 

 

11- با سوزن پارچه را پین نکنید.  پین ها شما را کند می کند ، درز ها را خراب کرده و به سوزن چرخ خیاطی شما آسیب می رساند. در عوض از هر دو دست برای هدایت پارچه زیر سوزن چرخ خیاطی استفاده کنید. گوشه ها را در ابتدا و انتهای درزهای خود منطبق کنید ، سپس لبه های خام خود را همزمان با دوخت محکم نگه دارید.

12- پیش از هر کار اضافی و دوختی، روی درزها را با اتو کاری تمیز کنید. از اتوی بخار استفاده کنید. از یک تکه پارچه روی پارچه اصلی برای اتو کردن استفاده کنید.

 

 

13- برای اتوکشی نهایی ، ابتدا جزئیات را اتو کنید - یقه ها ، دکمه ها ، و بندهای کمر - سپس آستین ها را و سپس بدنه اصلی. دکمه ها را از طرف پشت اتو کنید.  بگذارید مناطق اتو شده قبل از حرکت به قسمت بعدی خنک شوند.

14- در صورت داشتن فضا ، یک صفحه بزرگ برای اتوکاری تهیه کنید. صفحه ای وسیع تر از تخته اتوی معمولی تا در هنگام فشار دادن ، پوشاک شما از لبه های آن آویزان نشود.

 

نظرات