1398/07/16
میشل کینگدام، هنرمندی که گلدوزی با به خدمت نقاشی درآورد.

میشل کینگدام،Michelle Kingdom، هنرمندی است که از گلدوزی و سوزن دوزی به عنوان تکنیک منحصر بفرد تصویرسازی و هنرش استفاده می کند. گلدوزی-نقاشی های او روایتگر داستانها و احساسات درونی اش می باشد.

او در زمینه های های زیبا تحصیل کرده و همواره جذب کارهای مفهومی بوده است. 
قطعه های ادبی ، خاطرات شخصی، اساطیر و منابع تاریخی هنری مفاهیمی را بیان می کنند که میشل آنها را به خوبی با نخ و سوزن به نمایش در می آورد. 
میشل از نخ به عنوان ابزاری برای طراحی استفاده می کند تا خطوط مورد نظرش را ترسیم کند.
او همواره تکنیک خود را گسترش داده و با استفاده از رنگ نخ و قرارگرفتن آنها روی هم با گلدوزی، به تصاویر خود حجم داده است.

میشل کینگدام می گوید: علاقه اولیه من به منسوجات در حالی که در اوایل دهه 90 در کالج دانشگاه بودم ، جایی که من هنرهای زیبا را مطالعه می کردم شروع شد. من در یک خانواده خیاط  بزرگ شدم که کار با سوزن و نخ، خیاطی و گلدوزی برای من  بسیار آشنا و طبیعی بود. من به هنر بلکه دنیای منسوجات نیز کشیده شدم که آنها را به شکل دیگری تجربه کرده بودم.
من نقاشی را با نخ شروع کردم و گلدوزی را به عنوان راهی برای پیگیری هنر و نیز احساس شخصی آموختم. گلدوزی پناهگاه شخصی من شد و از دنیای نقاشی-خیاطی لذت می بردم. 


خیلی زود عاشق گلدوزی های برجسته شدم. کیفیت لمسی آن نه تنها خس خوب خیاطی را به انسان منتقل می کند، بلکه مرا به یاد بسیاری از زنان با داستان های دفن شده در نخ می اندازد که فراموش شده اند.
گلدوزی برخی مواقع هنری قدیمی به شمار می رود، که شاید امروزه کمتر مورد اهمیت قرار می گیرد.


ولی من از گلدوزی برای بیان داستان زنان و زندگی آنها استفاده می کنم چرا که معتقدم درهم تنیده است. بسیاری از زنان و دختران در طول تاریخ در شرایط مختلف با گلدوزی زمان زیادی را سپری کرده اند و حالا نخ و سوزن داستان آنها را بازگو می کند.

داستان من یک مسیر کاملا شخصی است.گلدوزی، هنر مورد علاقه اصلی من بود ، اما همانطور که هیچ وقت باور نمی کردم که این گزینه شغلی پایدار باشد درنتیجه گلدوزی هایم را به کسی نشان ندادم و رک و پوست کنده فکر نمی کردم کسی حتی علاقه مند باشد. من بخاطر داشتن مخاطب دوخت نمی زدم و مشغول ساختن کارهایی بودم که منعکس کننده گفتگوی درونی ام  باشد. در طی سالها ، من به صورت پراکنده کار می کردم .

در حدود سال 2010 ، من شروع به گلدوزی با یک حس تازه از هدف کردم. من به آرامی شروع به اشتراک گذاشتن کارهای خود در رسانه های اجتماعی کردم ، و از اینکه متوجه شدم دیگران نیز به این گلدوزی ها علاقه دارند ، شگفت زده شدم.
 

 

نظرات