1398/07/20
چگونه می توان شلوار جین سیاه را از محو شدن و رنگ رفتگی دور نگه داشت؟

شلوار جین مشکی زیبا است و برای بسیاری از مواقع قابل پوشیدن است. سیاه نگه داشتن شلوار جین سیاه می تواند کمی مشکل باشد. به ناچار شلوار جین مشکی شما محو می شود ، اما می توانید این کار را با تکنیک های مختلف شستشو و مراقبت به تاخیر بیاندازید

شلوار جین خود را بدون ماشین لباسشویی تمیز کنید!
1-    شلوار جین را با دست در آب سرد بشویید. آب سرد به کاهش رنگ جین کمک می کند. از صابون طبیعی استفاده کنید و هنگام شستشو فشار زیادی وارد نکنید. شلوار جین خود را برای چند دقیقه خیس کنید و سپس آن را روی چوب لباسی خشک کنید.
تا زمانی که تمیز باشد ، می توانید شلوار جین را در سینک آشپزخانه خود بشویید و خیس کنید. قسمت تخلیه سینک را مسدود کرده و آن را با آب سرد پر کنید. صابون را در حالی که آب در حال پر کردن سینک است اضافه کنید.
2-    شلوار جین را در فضای بیرون آویزان کنید. لازم نیست شلوار جین خود را تمیز و خیس کنید. با آویز کردن شلوار جین در طول روز ، آن را در معرض هوا قرار داده اید. شلوار جین را از تابش مستقیم خورشید دور نگه دارید وگرنه به دلیل تابش نور خورشید محو می شوند.


3-    از محلول های پاک کننده لکه استفاده کنید. حتی اگر شلوار جین مشکی شما همه لکه ها را نشان نمی دهد ، هنوز هم باید سعی کنید آنهایی را که می دانید از بین ببرید. محصولات زیادی وجود دارد که می توان از آنها به عنوان پاک کننده لکه استفاده کرد. لکه ها را از آنجا که می توانید حذف کنید تا تعداد دفعات شستشو کاهش یابد. 
4-    شلوار جین خود را بخار کنید. شلوار جین می تواند بدون تلاش زیادی تمیز بماند. مواردی وجود دارد که می توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید ، مانند اینکه در فضای گل آلود بوده اید ، اما به طور معمول به یک نرم کننده ساده نیاز دارید. یک روش سریع برای خوشبو کردن شلوار جین ، بخار دادن آنها است. اگر اتو این عملکرد را دارد ، می توانید از بخار اتو استفاده کنید یا آنها را با خود به حمام بیاورید.
شلوار جین را روی چوب لباسی قرار دهید و آنها را در محلی قرار دهید که خیس نشود.
طبق معمول دوش بگیرید و وقتی کارتان تمام شد ، شلوار جین شفاف تر از گذشته می شود.
بخار بو را از شلوار جین شما جدا می کند. 

 

استفاده از ماشین لباسشویی و خشک کردن
5-    رنگ جین را با سرکه تثبیت کنید. یک سطل آب سرد و یک فنجان سرکه مقطر سفید تهیه کنید. شلوار جین خود را به بیرون برگردانید و آنها را درون سطل فرو کنید. بگذارید شلوار جین کاملاً خیس شود ، حدود 30 ،
این فرایند به تثبیت رنگ شلوار جین کمک می کند و از بی رنگ شدن آن در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. 
اگر شلوار جین خود را جدید خریده اید ، بهتر است از ابتدا رنگ آن را مراقبت و ثابت کنید.
6-    برای استفاده از ماشین لباسشویی، دستگاه خود را بر روی آب سرد و چرخش ملایم تنظیم کنید. این کار باعث می شود شلوار جین شما از چرخه تند و خشن عبور نکند. اگر دستگاه شما اجازه انتخاب آن تنظیمات را می دهد ، تنظیم زمان کمتری را انتخاب کنید.
شلوار جین خود را با سایر لباس های سیاه ، به خصوص لباس های سیاه جدید یا لباس های سیاه که تمایل به رنگ دهی دارند ، بشویید.
ماشین لباسشویی را بیش از حد با لباس های دیگر پر نکنید. یک ماشین لباسشویی شلوغ می تواند باعث فشار و سایش جین شما شود.
شاوار جین را پشت و رو در ماشین بیاندازید.

7-    آنها را در خشک کن قرار ندهید. باز هم ، اگر می خواهید رنگ شلوار جین را حفظ کنید ، هرگز شلوار جین خود را در خشک کن قرار ندهید. سریعترین روش برای از بین رفتن رنگ ها قرار دادن آنها در خشک کن است. به آنها اجازه دهید به جای آن به آرامی خشک شوند.
شما می توانید شلوار جین خود را بیش از یک بار بپوشید و بعد از هربار پوشیدن آنها را نشورید. اینکار باعث می شود شلوار جین به سرعت محو نشود.


 

نظرات