1398/07/23
دوخت ساک دستی خرید پارچه ای

با ساده ترین چرخ خیاطی های خانگی نیز می توانیم ساک دستی پارچه ای زیبا، سبک و مناسبی برای خود بدوزیم و آن را همواره در هنگام خرید با خود همراه داشته باشیم.

اغلب در هنگام خرید برخی از اقلام مانند نان تازه، لباس، پارچه، سبزیجات، میوه و ... فروشنده آنها را در کیسه پلاستیکی قرار می دهد. علاوه بر اینکه برای مواردی مانند نان گرم و تازه، این کار بسیار برای سلامتی مضر است، همچنین در دست گرفتن آنها بسیار دشوار و نازیبا می باشد.

در اغلب خانه ها یک چرخ خیاطی خانگی حضور دارد. چه این چرخ خیاطی حرفه ای باشد، چه چرخ خیاطی صنعتی، چه چرخ کله سیاه و چه ساده، برای دوخت ساک دستی پارچه ای فرقی ندارد چون ما فقط به راسته دوزی آن چرخ احتیاج داریم. پس به راحتی دست به کار شوید.

برای این کار به مقداری پارچه محکم با بافت متراکم و یک عدد زیپ نیاز داریم. ترجیحا پارچه را سبک انتخاب کنید تا بتوانید آن را همواره همراه خود داشته باشید.

برای زیبایی ساک دستی می توان، رنگ دیگری برای دسته ها انتخاب نمود و از همان رنگ برای زیپ و قست بالای ساک.

ابتدا بندها را می دوزیم. سپس جای آنها را در قسمت بالای بدنه ساک دستی مشخص می کنیم تا کاملا دقیق باشد و بعد بصورت ضربدری به پارچه زمینه می دوزیم تا به خوبی محکم شود.

نکته: دقت کنید به دلیل انتخاب پارچه محکم و فشرده برای دوخت این ساک دستی، نخ مناسبی انتخاب کنید و کشش نخ چرخ خیاطی خود را به خوبی تنظیم کنید. در چرخ خیاطی های مختلف کشش نخ وجود دارد و باید در ابتدا روی تکه پارچه اضافه از کار، تنظیمات چرخ را به خوبی انجام داد.

سپس درزهای پهلو را می دوزیم و در آخر قسمت دهنه ساک را که قبلا با زیپ آماده کرده ایم، را خواهیم دوخت.

برای زیباتر شدن ساک خود، می توانید آنها را با دست یا با چرخ خیاطی، گلدوزی کنید.

 

 

نظرات