1398/07/29
ساخت کیف اتوی مو با چرخ خیاطی

در این مطلب قصد داریم طرز تهیه یک کیف حمل و نگه داری امن اتوی مو را برای شما آموزش دهیم . این کیف را میتوانید در منزل با ملزومات در دسترس و به وسیله چرخ خیاطی بدوزید .

اتوی مو یکی از بهترین وسایل برای رسیدگی به موهاست . خیلی ها بدون آن به سفر نمیروند . اما مشکل اینجاست که خیلی وقتها اتو کردن مو آخرین کار قبل از بستن وسایل است و شما نمیتوانید در آخرین لحظه ، اتوی داغ را درون چمدان جای دهید . با وجود این کیسه اتو ، میتوانید درست پس از اتمام کار اتوی داغ را داخل چمدان گذاشته و یا جمع آوری کنید .

برای این مدل از روکش پارچه ای به همراه صفحه محافظ نقره ای دوخته شده استقاده میکنیم . ابعادی که در نظر گرفته شده بر اساس یک مدل خاص از اتو برداشته شده ، شما میتوانید این اندازه ها بر اساس نیاز خود تغییر دهید . خوب دقت کنید چون بخش اساسی این پروژه ، اندازه گیری دقیق است.

اینها ابعادی ست که در نظر گرفته شده :
طول : طول اتوی خود را به جز سیم آن در نظر بگیرید و 1.5 سانتیمتر به آن اضافه کنید .
عرض جیب : قطر عریضترین بخش اتوی خود را اندازه بگیرید و 5 سانتیمتر به آن اضافه کنید .
عرض درب : نصف اندازه عرض جیب را برای درب در نظر بگیرید .
عرض کلی : عرض جیب و درب را با هم جمع کنید و 1.5 سانتیمتر از مجموع به دست آمده کم کنید .


حالا سمت روی جیب و درب را منطبق کرده و به هم بدوزید . در صورتی که سمت پنبه کاری شده صفحه عایق را به سمت بالا قرار دهید ، دوخت به وسیله چرخ خیاطی روانتر انجام میشود.

درب و جیب را از هم باز کنید و پشت به پشت تکه باقیمانده قرار دهید و به هم وصلشان کنید . انتهای درب جیب را با فاصله 7 میلیمتر با چرخ خیاطی بدوزید .

حال گوشه های درب را با هر وسیله ای که راحت ترید علامت بزنید و گرد ببرید .

در این مرحله به عنوان یک کار پیشنهادی میتوانید یک تکه توری پلاستیکی برای محکم کردن درب ببرید . وقتی کار تمام شد این تکه تاباندن سیم اتو به دور درب را راحت تر میکند . توری را به اندازه درب کار و با 1.5 سانتیمتر فاصله از هر طرف ببرید . اینطوری وقتی میخواهید نوار اریب را به وسیله چرخ خیاطی بدوزید ، مطمئن هستید که سوزن چرخ خیاطی به پلاستیک برخورد نمیکند.

وقتی توری را بریدید ، به وسیله چرخ خیاطی یا با دست یک دوخت سریع اطراف کار بزنید تا مطمئن شوید توری از جای خود حرکت نمیکند . از نقطه X شروع کنید ، وقتی به بالای کار رسیدید ، توری را به جای خودش هدایت کنید و ادامه دوخت را تا نقطه X کامل کنید.

حال وقت اضافه کردن نوار اریب است و کار تقریبا تمام شده.

جیب را روی کار برگردانید و در سه خط به وسیله چرخ خیاطی بدوزید . یکی درست کنار نوار اریب و دوتا روی نوار اریب . یک دوخت کافیست اما سه تا کمک میکند که هنگام تاباندن سیم ، فرم کار حفظ شود.

در این مرحله تسمه را اضافه کنید. ممکن است در حالی که نوار اریب را میدوزید ، افزودن آن برای شما ساده تر باشد.  همچنین یک دکمه تزئینی دکمه قابلمه ای به بند وصل کنید. من از تسمه ای به طول 21 سانیمتر استفاده کردم و یک سانتیمتر را زیر نوار اریب بردم و انتهای آن را با نیمه دیگر دکمه قابلمه ای تمام کردم.
این هم نمای نزدیک از قسمت دکمه تزئینی و دکمه قابلمه ای.

نظرات