1398/08/21
چگونه بهترین رنگ لباس را برای خود انتخاب کنیم؟

بیشتر افراد رنگ مورد نظر خاص خود را دارند ، اما ممکن است رنگ مورد علاقه شما، بهترین انتخاب برای لباس شما نباشد. هماهنگی رنگ های مناسب در کنار یکدیگر ، تفاوتی است که باعث می شود یک لباس خیره کننده و دیگری زشت به نظر برسد.

بیشتر افراد رنگ مورد نظر خاص خود را دارند ، اما ممکن است رنگ مورد علاقه شما، بهترین انتخاب برای لباس شما نباشد. هر کسی یک گروه منحصر به فرد از رنگ ها دارد که باعث می شود آنها بهترین ظاهر را پیدا کنند و گروهی دیگر از رنگها که باعث می شود بدترین حالت به نظر برسند. هماهنگی رنگ های مناسب در کنار یکدیگر ، تفاوتی است که باعث می شود یک لباس خیره کننده و دیگری زشت به نظر برسد.

 

یافتن مشخصات رنگ پوست شما

رنگ سطح پوست خود را تعیین کنید. شما می خواهید رنگهایی مطابق با رنگ پوست خود انتخاب کنید. رنگ های مختلف پوست وجود دارند ، اما تنها به دو گروه رنگی تقسیم می شوند: رنگ های گرم و سرد. پوست گرم دارای رنگ زرد یا نارنجی است ، در حالی که پوست خنک دارای رنگ صورتی یا آبی کمرنگ است. دو روش اصلی برای فهمیدن اینکه کدام دسته برای شما صدق می کند وجود دارد.
تست ورید یا رگ: به رگهای روی مچ یا کف دست خود نگاه کنید. افرادی که تن رنگ گرم دارند، رگهای آنها سبز به نظر می رسند، در حالی که افراد دارای تن سرد، دارای رگ هایی به رنگ آبی یا بنفش هستند. 
تست جواهرات: در زیر نور طبیعی ، یک دستبند نقره ای را روی یک مچ دست و یک دستبند طلا را روی دیگری قرار دهید. به هر دست نگاه کنید و بفهمید که کدام برای شما مناسبتر است. اگر طلایی با رنگ دست شما هارمونی بهتری دارد ، تن رنگ پوست شما گرم است. اگر نقره بهتر به نظر می رسد ، تن پوست شما سرد است.

بیاموزید که چگونه بگویید رنگی گرم یا سرد است.

یک قانون کوچک وجود دارد که رنگهای گرم تُن رنگ زرد دارند ، در حالی که رنگهای سرد رنگ آبی دارند. لیستی کلی از رنگهای گرم و سرد قابل دسته بند است:
گرم: قرمز ، نارنجی ، زرد ، پسته ای
سرد: سبز ، آبی ، بنفش

هاله ای از رنگ پوست خود را در خاطر داشته باشید. به علاوه ، رنگ اصلی پوست شما می تواند تعیین کند که خانواده های رنگی متناسب با آن کدامند. یک قاعده خوب این است که رنگهای متضاد باعث درخشندگی پوست شما می شوند ، جذابیت بیشتری نشان می دهند. اگر پوست شما تیره است ، نارنجی خالص و زرد تقریباً همیشه عالی به نظر می رسند ، حتی اگر تُن پوست شما سرد باشد. به همین ترتیب ، "جواهرات" با رنگ های تند مانند زمرد ، یاقوت.
شال و روسری ای بپوشید که رنگ چشم  شما را جذابتر میکند. اگر می خواهید چشمانتان خیره کننده شود ، مطمئن شوید که یک رنگ فریبنده در نزدیکی آنها است. شما می خواهید رنگی را انتخاب کنید که با چشمان شما مطابقت داشته باشد یا رنگی که بیشترین تضاد را ایجاد می کند. قرمزهای خالص و تند همچنین غنای چشمان قهوه ای را نمایان می کنند و به عنوان یک مکمل خیره کننده برای چشم های عسلی عمل می کنند.

شال و روسری ای بپوشید که رنگ چشم  شما را جذابتر میکند.

اگر می خواهید چشمانتان خیره کننده شود ، مطمئن شوید که یک رنگ فریبنده در نزدیکی آنها است. شما می خواهید رنگی را انتخاب کنید که با چشمان شما مطابقت داشته باشد یا رنگی که بیشترین تضاد را ایجاد می کند. قرمزهای خالص و تند همچنین غنای چشمان قهوه ای را نمایان می کنند و به عنوان یک مکمل خیره کننده برای چشم های عسلی عمل می کنند.

رنگهای خنثی برای خود داشته باشید
شش شی را انتخاب کنید که هر کدام یک رنگ خنثی متفاوت دارد. به عنوان مثال، شش رنگ طبیعی با تونالیته متفاوت مانند: خاکستری روشن و تیره، قهوه ای روشن و تیره، سرمه ای و سیاه. خاکستری ها و قهوه ای ها دارای تونالیته گرم و سرد هستند ، بنابراین آنهایی را انتخاب کنید که با تن رنگ پوست شما مطابقت دارند. اطمینان حاصل کنید که شیء تقریباً به اندازه صورت شما باشد و تقریباً کاملاً تک رنگ است.
به صورت خود در کنار هر شی نگاه کنید. 
این کار را در نور روز انجام دهید. دو شی را در کنار صورت خود بصورت موازی قرار دهید و به صورت خود در آینه نگاه کنید. سعی کنید تصمیم بگیرید که کدام رنگ بهترین حالت را ایجاد میکند. رنگ مناسب باعث می شود چشمان شما درخشان تر و پوست شما با طراوت تر به نظر برسد. از رنگ هایی که باعث می شوند پوست شما کدر یا تیره به نظر برسد ، باید جلوگیری کرد. اگر در انتخاب مشکل دارید ، از یک دوست کمک بخواهید.
یک یا دو رنگ حنثی انتخاب کنید. 
در کمد لباس خود برای لباسهای خود رنگهای خنثی داشته باشید. اکثر شلوار، لباس ، کاپشن و کفش شما بهتر است رنگهای خنثی باشند. از ترکیب کردن رنگ ها در لباس خودداری کنید.

شش شی را انتخاب کنید که هر کدام یک رنگ خنثی متفاوت دارد.

به عنوان مثال، شش رنگ طبیعی با تونالیته متفاوت مانند: خاکستری روشن و تیره، قهوه ای روشن و تیره، سرمه ای و سیاه قرار. خاکستری ها و قهوه ای ها دارای تونالیته گرم و سرد هستند ، بنابراین آنهایی را انتخاب کنید که با تن رنگ پوست شما مطابقت دارند. اطمینان حاصل کنید که شیء تقریباً به اندازه صورت شما باشد و تقریباً کاملاً تک رنگ است.
به صورت خود در کنار هر شی نگاه کنید. 
این کار را در نور روز انجام دهید. شی را در کنار صورت خود بصورت موازی قرار دهید و به صورت خود در آینه نگاه کنید. سعی کنید تصمیم بگیرید که کدام رنگ بهترین حالت را ایجاد میکند. رنگ مناسب باعث می شود چشمان شما درخشان تر و پوست شما با طراوت تر به نظر برسد. از رنگ هایی که باعث می شوند پوست شما کدر یا تیره به نظر برسد ، باید جلوگیری کرد. اگر در انتخاب مشکل دارید ، از یک دوست کمک بخواهید.


یک یا دو رنگ حنثی انتخاب کنید. 
در کمد لباس خود برای لباسهای خود رنگهای خنثی داشته باشید. اکثر شلوار، لباس ، کاپشن و کفش شما بهتر است رنگهای خنثی باشند. از ترکیب کردن رنگ ها در لباس خودداری کنید.
 

هماهنگی رنگی کمد شما
لباس های رنگی را انتخاب کنید که با تن رنگی پوست شما مطابقت داشته باشد. چند گروه از سایه روشن های مختلف رنگ مورد نظر خود انتخاب کنید و آنها را رنگ های اصلی خود بسازید. این قسمت می تواند مشکل باشد ، بنابراین حتما تست آینه را انجام دهید تا مطمئن شوید این رنگ ها روی چهره عالی به نظر می رسند. از لحاظ تئوری ، می توانید به همان اندازه که می خواهید رنگ ها را انتخاب کنید. با این حال ، این تعداد با توجه به اندازه بودجه ، اندازه کمد ، و صبر شما برای هماهنگی لباس ، واقعاً محدود است. یک لباس خوب معمولاً از یک رنگ خنثی و یک رنگ اصلی با یک رنگ نزدیک به آن انتخاب می شود. رنگهای بیشتر از این لباس را شلوغ جلوه می دهند.


وقتی از رنگهای متضاد استفاده می کنید، از اکسسوری کمتری استفاده کنید. 


برای اکسسوری و جواهرات ، همه را از یک مدل و یک جنس انتخاب کنید.

گرچه آنها بخش کوچکی از لباس شما را تشکیل می دهند ، اما درخشش فلز به سرعت چشم را به خود جلب می کند. استفاده از دو رنگ مختلف فلز می تواند تلاقی داشته باشد یا شلوغ به نظر برسد ، به خصوص اگر چند رنگ مختلف را پوشیده باشید. نقره و پلاتین فلزات با تن سرد هستند ، در حالی که طلا و برنز از تن گرم برخوردار هستند.
حسی که دوست دارید به دیگران انتقال دهید را در ذهن داشته باشید. تن های رنگ های گرم و خالص و روشن ، می توانند شما را صمیمی و نزدیک جلوه دهند. قرمزهای روشن جذب کننده توجه هستند. رنگ های تیره و تک رنگ می تواند شما را به شدت جدی و قدرتمند جلوه دهد. اگر می خواهید کمتر مورد توجه واقع شوید ، رنگ های خنثی یا کم رنگ بپوشید. رنگهای روشن و جسورانه ، به خصوص بنفش ، ممکن است شما را خلاق تر جلوه دهند.


 

نظرات