1398/11/07
قیمت چرخ خیاطی به چه عواملی بستگی دارد. 

قیمت چرخ خیاطی نکته بسیار مهمی در هنگام خرید چرخ است و شاید برای شما سوال باشد چرا قیمت چرخ خیاطی های متشابه متفاوت است و چگونه یک چرخ خیاطی خوب انتخاب کنیم؟

علت تفاوت قیمت چرخ خیاطی های متشابه در چیست. قیمت چرخ خیاطی به عوامل متفاوتی بستگی دارد. 
 * وزن و ابعاد چرخ
در تولیدهر چرخ خیاطی نسبت به اندازه و ابعاد آن ،قطعاتی نیز به کار رفته است که تعدد قطعاتی که هرکدام نیز کارایی خاص خود را دارند آپشن هایی رابه چرخ اضافه خواهد کرد که هر کدام ازین آپشن ها راحتی و تنوع دوخت را بالا تر خواهد برد و نتیجه آن رضایتمندی بیشتر مشتری خواهد بود .وبه طبع آن قیمت چرخ نیز بالاتر خواهد بود.

 * سطح کیفی چرخ خیاطی
هر چه کیفیت چرخ بیشتر باشد مسلماً قیمت بالاتری هم خواهد داشت.کیفیت بالا طول عمر بالا دستگاه ودر نهایت حداکثر رضایتمندی مشتری را به همراه خواهد داشت که نیارمند صرف هزینه بیشتری نیز می باشد.چرخ های با کیفیت پایین تر که در ساخت آنها قطعات ضعیف تر و با کیفیت کمتری استفاده شده هزینه کمتری خواهد داشت اما نمی توان حداکثر رضایتمندی مشتری را از آنها انتظار داشت.

  *  پاسخ گویی به نیاز کاربر 
هر خیاطی با توجه به نوع نیازی که از نوعی دوخت خاص می تواند داشته باشد می تواند چرخ مناسب حرفه خود را انتخاب کند و از صرف هزینه های اضافی و بالا خرید چرخ با مکانیزم های دوخت بالا که به آنها نیازی ندارد خودداری کند.ازین جهت انواع مختلفی از چرخ های تک منظوره دوخت مانند : 1-راسته دوز 2- سر دوز 3- میان دوز 4- سرکیسه دوز 5- نواردوز 6-دکمه دوز
7- مادگی-جا دکمه دوز  8- کمر کش  9- آستین دوز  10- نما دوز  11-کش دوز در بازار وجود دارد که پاسخ گویی نیاز کاربر می باشد.

  *شکیل بودن بدنه چرخ 
شرکت های سازنده چرخ خیاطی با توجه به نیاز و سلیقه مشتری انواع مختلفی از چرخ خیاطی همراه با کاور و یا بدنه های رنگی تولید می کنند که علاوه بر مزیت رقابتی باعث جذب بیشتر مشتری نیز خواهد شد.
داشتن چنین مزیتهایی برای چرخ نیازمند صرف هزینه بالاتری نیز خواهد بود.امروزه با توجه به پیشرفت قابل توجهی در طراحی صنعتی انواع مدل هاوطرح ها و رنگهای مختلف برای جذب انواع سلیقه به وجود آمده است.

  * برند تجاری شناخته شده
همان طور که می دانیم برندهای شناخته شده در این صنعت باهم در رقابت هستند.رقابت شامل عوامل مختلفی می باشد از جمله ظاهری و کیفی و .....مشتری همیشه از برندهای معتبر و شناخته شده انتظار محصول با کیفیت دارد و داشتن کیفیت بالا و جلب رضایت و اعتماد مشتری هم نیازمند صرف هزینه بالاتری می باشد. 

برندهایی مانند: کاچیران Kachiran، سینگر Singer، برادر Brother، فاف Pfaff، ژانومه Janome، مارشال Marshall، برنینا Bernina، جوکی Juki، جک Jack از شرکت های شناخته شده چرخ خیاطی در بازار ایران هستند.

 

  * خدمات پس از فروش وضمانت نامه
ارائه سرویس های خدماتی برای هر محصولی علاوه بر مزیت رقابتی باعث جلب توجه و اعتماد مشتری می شود.هزینه این خدمات با تاثیرگذاری بر قیمت محصول از مشتری دریافت می شود.
 
  *مجهز بودن به سیستم شانه کارپیشبر بالا
این نوع مکانیزم دوخت، این امکان را فراهم میکند که پارچه همزمان  توسط کارپیشبر بالا و پایین نگه داشته شده و به پشت هدایت میشود .با این مکانیزم امکان دوخت هر مدل پارچه نازک،  متوسط ، ضخیم ، جیر، ریون ، چرم و غیره وجود دارد،هر کاربری با توجه به سلیقه و نیاز خود با پرداخت هزینه بیشتری از آن بهره مند می شود.

 

  * تنوع دوخت و مدل
اضافه شدن مدل های مختلف و تنوع دوخت بالا جهت جلب رضایت مشتری و پاسخ به نیاز انواع سلیقه ها 

  * با دوام بودن و عمر طولانی چرخ
هرچه محصول از کیفیت بالایی برخوردار باشد به همان نسبت هم  دوام و عمر طولانی خواهد داشت، قطعا هر محصول باکیفیتی قیمت بالاتری هم دارد.

  * دیجیتالی و یا مکانیکی بودن چرخ
قابلیت چرخهای دیجیتالی وتنوع دوختهای این چرخها نسبت به مکانیکی خیلی بیشتر است سیستم پیشرفته تر و به روز و مطابق با نیاز مشتری این نوع چرخ ها سبب قیمت بالاتر آنها نسبت به نمونه های مکانیکی آن شده است.

  * سرعت بالا
سرعت دوخت و دوز در چرخ های کارگاهی با توجه به نوع نیاز بیشتر از سرعت آن در چرخ های خانگی می باشد.و به دلیل پیچیده تر بودن سیستم قیمت بالاتری هم خواهد داشت.


  * داشتن سوزن نخ کن
سوزن نخ کن اتوماتیک یک قلاب و عملکرد جهشی است که نخ را از داخل سوراخ کشیده و از آن عبور می دهد.اصول اولیه در کار کردن با چرخ خیاطی سوزن نخ کردن است ،این آپشن جدید که به چرخ اضافه شده خیاطی را برای کاربر آسانتر کرده و از اتلاف وقت جلوگیری می کند.
با اضافه شدن این نوع آپشن ها به چرخ خیاطی هزینه بیشتری باید پرداخت کرد.

  * میزان صدا
حجم صدا در بعضی از چرخها موضوع حائز اهمیتی است، اما برای کاربرد خانگی و کار در محیط های مسکونی می بایست چرخی انتخاب شود که صدای کمتری حین کار ایجاد کند.چرخ های جدید با عملکرد پیشرفته تر سرو صدای کمتری ایجاد میکند که این سیستم جدید هزینه بیشتری برای سازنده آن در برخواهد داشت.

  *مقدار مصرف انرژی
امروزه با توجه به پیشرفت گسترده در تکنولوژی و وسایل برقی و الکتریکی مصرف انرژی در جهت حفظ محیط زیست  بسیار حائز اهمیت می باشد .در همین راستا تولید چرخ هایی که سطح مصرف انرژی آن پایین باشد مهم بوده و امکان تولید چنین محصولی نیازمند صرف هزینه بیشتری خواهد بود.

   
 

نظرات