4698
1400/01/16

تیم تولید محتوای کاچیران


آیا سوزن دوقلو در همه چرخ خیاطی ها قابل استفاده است؟ آیا با سوزن دوقلو می توان دوخت های متنوعی را اجرا کرد؟ کاربرد اصلی سوزن دوقلو برای چه دوختهایی است؟

در بسیاری از موارد در هنگام دوخت، مایلیم دوختهای تزیینی به موازات در کنار هم اجرا شود تا بتوان برای حاشیه دوزی یا دوخت کوسن، لباس کودک، رومیزی و ... از آن استفاده کرد ولی این کار ساده نیست.

یکی از بهترین و ارزان ترین روش ها استفاده از سوزن دوقلو است. سوزن دوقلو همانند سوزن عادی است که قسمت بالایی آن کمی پهن تر است به نحوی دو عدد سوزن در پایین آن نصب شده است. این سوزن به روش معمول سوزن های چرخ خیاطی بر روی چرخ نصب می شود.

در نتیجه در تمام چرخ خیاطی های کاچیران شامل : چرخ نیولایف، چرخ یاسمین و چرخ خیاطی رز، چرخ خیاطی زیگزاگ، چرخ خیاطی الیزابت قابل نصب و استفاده است. همچنین در چرخ خیاطی های سینگر، برادر، مارشال، ژانومه و ...

روش استفاده از سوزن دوقلو بسیار آسان است. ابتدا آن را بر چرخ خیاطی نصب می کنیم. سپس باید چرخ را نخکشی کرد. روش نخکشی دقیقا همانند شکل استاندارد است. طبق روال عادی چرخ را نخکشی می کنیم و در قسمت پایین چرخ نخ را از سوزن بند رد می کنیم و سوزن سمت راست را نخ می کنیم.

سپس نخ دوم را روی میل قرقره گذاشته، و دقیقا مطابق قبل نخکشی می کنیم. در قسمت پایین نخ را از زیر سوزن بند رد می کنیم و سپس سوزن سمت چپ را نخ می کنیم.

با سوزن دوقلو دوخت راسته، دوخت زیگزاگ، دوخت توپر و دیگر دوخت های تزیینی قابل اجرا است.

برای اجرای کار زیبا، می توان از تنوع رنگی نخ استفاده کرد.

 

فیلمهای مرتبط زیر را ببینید:

آموزش صحیح نخکشی چرخ خیاطی رز

آموزش صحیح نخکشی چرخ خیاطی یاسمین

آموزش صحیح نخکشی چرخ خیاطی نیولایف

 

نظرات